Een archieftoegang geeft uitgebreide informatie over een bepaald archief.
Een archieftoegang bestaat over het algemeen uit de navolgende onderdelen:
• Kenmerken van het archief
• Inleiding op het archief
• Inventaris of plaatsingslijst
• Eventueel bijlagen
De kenmerken van het archief zijn o.m. de omvang, vindplaats, beschikbaarheid, openbaarheid en andere.
De inleiding op het archief bevat interessante informatie over de geschiedenis van het archief, achtergronden van de archiefvormer en kan ook aanwijzingen voor het gebruik bevatten.
De inventaris of plaatsingslijst is een hiërarchisch opgebouwd overzicht van beschreven archiefstukken. De beschrijvingen zijn formeel en globaal. Het lezen en begrijpen van een inventaris behoeft enige oefening en ervaring.
Bij het zoeken in de inventaris wordt de hiërarchie gevolgd. De rubrieken in de inventaris maken deel uit van de beschrijving op een lager niveau. Komt de zoekterm in een hoger niveau voor, dan voldoen onderliggende niveaus ook aan de zoekvraag.
2536 De Ploeg en het naoorlogse modernisme Catalogus 2. De eerste groep kunstenaars (kernleden van De Ploeg) 2.01. Wobbe Hendrik Alkema (1900-1984) 2.01.08. Foto's 342 Foto's van Kampen en omgeving, 1974 en z.j.
Datering:
1974 en z.j.
Omvang:
1 omslag
NB:
Alkema verhuisde in 1958 naar Kampen.
Trefwoorden:
Organisatie: Groninger Archieven
laatste wijziging 04-10-2017
1 gedigitaliseerd
totaal 62 bestanden
laatste wijziging 04-10-2017
1.710 beschreven archiefstukken
1.108 gedigitaliseerd
totaal 17.967 bestanden
laatste wijziging 04-10-2017
1.710 beschreven archiefstukken
1.108 gedigitaliseerd
totaal 17.967 bestanden
|
meer informatie over MAIS-(M)DWS